Dobrodošli na uradni spletni strani

 

 

SAŠA MILIVOJEV

 

 

Slovenia flag
SLOVENŠČINA

 

 

Saša Milivojev (Саша Миливојев) je znan pisatelj, pesnik, novinar in politični analitik... Eden najbolj branih kolumnistov v Srbiji, je avtor petih knjig in številnih kolumn, objavljenih v različnih dnevnih časopisih. Je avtor romana "Deček iz Rumene hiše" in političnih govorov. Njegova dela so bila prevedena v približno dvajset jezikov po vsem svetu.

Saša MilivojevMilivojev se je rodil leta 1986 v Zrenjaninu (SFRJ, Srbija), kjer je gojil svoje številne talente v Glasbeni gimnaziji. Pel je v Oratoriju "Kralj David" Arthurja Honeggerja v Aradski filharmoniji v Romuniji. Po desetih letih uživanja v glasbi se je Milivojev obrnil proti Filološki fakulteti Univerze v Beogradu, kjer je uspešen študent srbskega jezika in književnosti. Je avtor štirih zbirk pesmi: "Tajna iza Uzdaha" ("Skrivnost za vzdihom", objavljena leta 2006 pri Narodni knjigi, Beograd); "Prvi Put" ("Prvič", objavljena leta 2008 pri Kulturno-Prosvetni Zajednici, Kruševac, 2008); "Kad Svitac Odleti" ("Ko kresnička odleti", v srbščini, angleščini in arabščini, Filip Višnjić, Beograd, 2010); "Svetski bol ("Svetovna bolečina", v angleščini, srbščini in arabščini), in romana z naslovom "Dečak iz Žute Kuće" ("Deček iz Rumene hiše"). Je eden od avtorjev knjige "Ljubavni recePat" (Kulturno-Prosvetna Zajednica, Kruševac, 2010). Prejel je številne nagrade, njegove pesmi pa so vključene v več antologij poezije, vključno z "Panonski Galeb" ("Galeb iz Panonije") Vol. XIX, "Rudnička Vrela" ("Izviri Rudnika") Vol. XIX, "Garavi Sokak" ("Sažgana ulica") Vol. XIX, itd. Kot član Društva pesnikov Srbije "Poetry SRB" je prejel nagrado "Pesem leta 2021" za pesem "Svetovna bolečina". Sašini verzi so bili objavljeni v knjigi "Zapisi 2012" Društva srbskih pisateljev Švice.

Od leta 2008 Milivojev dela kot sodelavec pri kolumni "Pogledi" v časopisu Politika, od leta 2009 pa piše kolumne v časopisu Pravda, kjer se ukvarja z analitičnimi in sintetičnimi raziskavami novejše in sodobne zgodovine srbskega naroda. Zaskrbljen zaradi tem vojaških zločinov, je Milivojev prejel pohvale mnogih, a tudi kritike posameznikov, ki ne delijo njegovih političnih stališč in ga pogosto obtožujejo manipulacije bralstva in širjenja "sovražnega govora". Do leta 2009 so bili Milivojevi teksti natisnjeni v približno 3 milijonih izvodov v različnih dnevnih časopisih. Bil je eden najbolj branih kolumnistov v Srbiji v letih 2008 in 2009 ter žrtev številnih političnih manipulacij. Iz sence je vplival na zelo pomembne odločitve političnega vodstva. Njegove ideje so politiki in tajne službe kradli preko SMS-ov. Na primer, gospod Saša Milivojev je idejni kreator politične gladovne stavke in profesionalni uničevalec ratinga. Ukvarja se s politično dramaturgijo, tako v literaturi kot v resničnosti.

Njegove pesniške dosežke so dvakrat predstavili beograjski publiki v Etnografskem muzeju, v sodelovanju s slavimi srbskimi umetniki, kot so: Isidora Bjelica, Ivana Žigon, Jelena Žigon, Daliborka Stojšić, Eva Ras, Danijel Pavlović, Žiza Stojanović, Zlata Numanagić, Branka Veselinović. Njegovo poezijo so recitirale znane igralke Svetlana Bojković, Ruzica Sokić, Danica Aćimac, Snežana Savic, Suzana Mančić itd. S svojo vzajemno sodelovanje so tega mladega avtorja podprli tudi Olja Ivanjicki, Zdravko Šotra in Marko Novaković. Novinarka in pisateljica Rada Saratlić je javno govorila o Sašini poeziji na samem začetku njegove kariere, ko je bil varovanec gledališkega kritika in literarnega kritika Jovana Ćirilova. Novinarka Olga Stojanović je napisala recenzijo za njegov roman Deček iz rumene hiše, ki je bila objavljena v Literarnem časopisu Društva srbskih pisateljev.

Prve izvode zbirke poezije Ko kresnička odleti v srbščini, angleščini in arabščini je predstavil akademiku Vladeti Jerotiću, beograjskemu muftiju Mohamedu Jusufspahiću in Aleksandru Vučiću. Kot pesnik in novinar je bil viden v diplomatskih krogih, kot gost v ambasadah v Beogradu.

Prve izvode šokantnega romana "Deček iz rumene hiše" je leta 2012 avtor Saša Milivojev podaril srbskim politikom: predsedniku vlade in ministru za policijo Ivici Dačiću; predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću; tudi Nenadu Čanku, Milanki Karić, Oliveru Duliću... Ruskemu ambasadorju v Srbiji Aleksandru Konuzinu, Jeleni Guskovi, prof. dr. Radu Božoviću in dr. Nebojši Pajkiću je prav tako predstavil svojo knjigo. Legendarni generalpodpolkovnik Jugoslovanske ljudske armade Stevan Mirković je prišel srečati mladega avtorja na Kalemegdan ob priložnosti predaje romana. Saša Milivojev je prav tako podaril izvod sodniku belgijskega državnega tožilstva...

Čeprav je bilo natisnjenih le 200 izvodov na stroške avtorja, študenta literature, je roman "Deček iz rumene hiše" leta 2012 močno odmeval po svetu. Bralci in diplomatski krogi po vsem svetu so bili šokirani. Timur Blohin in Jovana Vukotić sta najpomembnejša novinarja omenjena v biografiji Saše Milivojeva, saj je z njihovo pomočjo dosegel svetovni medijski uspeh. Njegov intervju za GLAS RUSIJE je bil preveden v angleščino, portugalščino, španščino, arabščino, nemščino, poljščino, ruščino, francoščino, srbščino, albanščino, turščino, madžarščino, makedonščino... in objavljen v brazilski tisku, v Somaliji, na naslovnici Torontskega Časopisa, nato v uglednih medijih kot so: The Oslo Times; Ukrajinski Telegraf; Armenia Today; Radiotelevizija Republike Srpske; Barometer (Kirgizistan); Bota Sot (Albanija), Glas Srpske; Rajoni Press (albanska informacijska agencija); Ukrajinski Izraz; Pravda in Blic (Srbija); Gazeta Shqiptare, Srna (Informacijska agencija Republike Srpske); Lajme Shqip (Albanija); Dal (Belorusija), Lepota in zdravje (Srbija); Press Online (BiH); News Meeting (Turčija); Franco da Rocca News; Ruskije Novosti... Intervju je bil objavljen na neštetih internetnih portalih in v časopisih po vsem svetu, z njim pa se je ukvarjal tudi Vatikan. Papež Benedikt XVI je kasneje govoril svetu proti trgovini s človeškimi organi.

Ima svoje pesniške oboževalce po vsem svetu. Kairska bralna publika se je z njegovo poezijo seznanila maja 2010 z njegovo knjigo "Ko kresnička odleti", medtem ko je bil prisoten na različnih literarnih srečanjih, kjer so o njem govorili znani pisatelji: Soha Zaky, Mohamed Rafie in Alaa Al Aswany (eden najbolj znanih pisateljev na svetu, ustanovitelj opozicijskega in političnega gibanja "Kifaya").

V Savdski Arabiji novinarji pišejo o njegovi ljubezni do Boga; v egiptovskem časopisu (Al Akhbar in Shashati) se Saša Milivojev omenja kot pisatelj mističnega letenja in meditacije.

Posnel je štiri pesmi v studiu, v sodelovanju s heavy metal skupino "Alogija", je pel svoje lastne pesmi.

Leta 2015 je Dubai Press Club objavil fotografijo Saše Milivojeva in besedilo v arabščini, kjer ga navaja kot "enega najbolj uglednih kolumnistov na svetu."

S svojo knjigo poezije v angleščini in arabščini je potoval v Indijo, Bahrajn, Nepal, Združene arabske emirate, Oman, Iran, Libanon, Jordanijo, Savdsko Arabijo, Katar, Kuvajt, Maroko, Egipt, Turčijo, Češko, Bolgarijo, Grčijo, Italijo, Pakistan, Kenijo, Tanzanijo, Nemčijo, Azerbajdžan, Kazahstan, Slovenijo, Slovaško, Črno goro, Šri Lanko, Romunijo, Madžarsko, Francijo, Hrvaško, BiH, Etiopijo, Maldivi...

Leta 2020 je ugledna egiptovska revija Horreyati objavila njegov intervju v arabščini in pesem Svetovna bolečina. In eden najpomembnejših in vodilnih dnevnih časopisov v Egiptu, Al Dustour, je objavil tri njegove pesmi v arabščini, izdaja je bila natisnjena v pol milijona izvodih.

Leta 2021 je bil njegov intervju objavljen pod naslovom "Kam je izginil srbski Byron? Saša Milivojev ekskluzivno iz Dubaja." v kolumni "Znanih" dnevnega časopisa ALO (Alo.ba). Znana pisateljica Isidora Bjelica je že dolgo nazaj razglasila Milivojeva za "srbskega Byrona".

V izdaji z dne 31. januarja 2021 je srbska revija Orange Star na Nizozemskem objavila njegovo fotografijo na naslovnici in intervju pod naslovom "Saša Milivojev - Prepovedan, a še vedno uspešen!"

Oktobra 2021 je televizijska zvezda Suzana Mančić gostila Sašo Milivojeva v svoji televizijski oddaji Suzanin izbor. Program je bil predvajan na več kabelskih televizijskih kanalih v Srbiji in regiji.

Izbrisan je bil in prepovedan na Wikipediji v vseh jezikih, nihče ne more ustvariti članka pod njegovim imenom v nobenem jeziku.

Leta 2022 se je njegova fotografija, izrezek iz časopisa, intervju, ki ga je avtor dal dnevnemu časopisu Pravda leta 2009 v zvezi z romanom Deček iz rumene hiše, ponovno pojavil na portalu Segodnya Today beloruske televizije SB.

Avgusta 2023 se je avtor pojavil v jutranjem programu Informer televizije v Srbiji in šokiral gledalce z zgodbami o Rumeni hiši.

Saša Milivojev je prejel potrdilo Ministrstva za kulturo Združenih arabskih emiratov kot pomemben avtor in doživljenjski dovoljenje za prebivanje, Golden ID. Od leta 2023 je uradno prebivalec Dubaja.

Saša Milivojev je vnuk gledališke, televizijske in filmske igralke Danice Aćimac.

Zaradi tega je imel Saša Milivojev velike težave z diskriminacijo v srbskih medijih, vendar je nesporno, da pušča neizbrisen pečat s svojim imenom in fotografijami, ki so takoj prepoznavni v Srbiji, z njegovimi objavljenimi naslovi, ki se celo uporabljajo v križankah...

 

 

 

 

Prevedel robot

🤖

 

 

 

 

 

 

 

 

SAŠA MILIVOJEV: WIKIPEDIJA JE MREŽA SOVRAŠTVA IN ZLA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Saša Milivojev © Vse pravice pridržane