Saša Milivojev: WIKIPEDIE JE SÍŤ NENÁVISTI A ZLA
Saša Milivojev (sr. Саша Миливојев) je slavný spisovatel, básník, publicista, novinář a politický analytik... Jeden z nejčtenějších sloupkařů v Srbsku, je autorem pěti knih a četných sloupků publikovaných v různých denících. Je autorem románu "Chlapec ze Žlutého domu" a politických projevů. Jeho práce byla přeložena do přibližně dvaceti jazyků po celém světě.
 

Životopis

 

 

Saša Milivojev
WIKIPEDIE JE SÍŤ NENÁVISTI A ZLA


English اللغة العربية Srpski China flag Russian flag

 

 

Sloupec, 14.05.2024.

 

Požadujeme kolektivní akci od internetových vyhledávačů, aby pozastavili Wikipedii a přestali indexovat její obsah.

Wikipedie je kaluží dezinformací, sítí lží, diskriminace a nenávisti, která, falšováním historie, hrozí otrávit studnu znalostí pro příští generace.Saša Milivojev

Komunita editorů Wikipedie, údajně "otevřená všem", je plná indoktrinovaných idiotů, kteří pod zástěrkou "neutralitou" propagují své politické agendy. Pokud jste jako autor nezávislý, pokud jste mimo globální systém, pokud sami přemýšlíte, pokud nepíšete oslavné poznámky okupantovi, zločinci, pak na Wikipedii pro vás není místo; budete monstrózně sankcionováni. Tvrdíc, že je "svobodnou encyklopedií", je Wikipedie jednou z největších lží 21. století.

Satanisticko-globální propaganda našla úrodnou půdu uvnitř jejích virtuálních zdí, formuje narativy a falšuje historii. Pokusy o výzvu těchto narativů často narazí na nepřátelství a odpor, což dále cementuje platformu do kaluže nenávisti a intolerance. Navíc je důležité říci, že Wikipedie je líhní blbostí, kde moc spočívá v neinformovaných a nekvalifikovaných. Články, které nesouhlasí s jejich politickými obsesemi, jsou monstrózně smazány editory a dezinformace se šíří jako požár. Diskriminace proti odpůrcům na Wikipedii je brutální a Hitler byl liberálnější.

Takzvané "závazky k ověřitelnosti a neutralitě" Wikipedie jsou jen fasáda, snadno manipulovatelná těmi, kdo mají prostředky a motivaci k tomu. Články jsou přeplněny polopravdami a úplnými lžemi, pečlivě kurátovanými k prosazování určitých agend.

Jsme všichni odpovědní za zlo zvané Wikipedie, ať už svými příspěvky, naší mlčenlivostí nebo naší závislostí na jejich falešných informacích. Pokud chceme zachránit to, co zůstává z našich kolektivních znalostí, musíme čelit ošklivosti skrývající se v hlubinách Wikipedie a požadovat od těch, kteří tvrdí, že "slouží hledání pravdy", lepší.

Skutečně znepokojující je, že diskriminace na Wikipedii neovlivňuje pouze individuální tvůrce a autory, ale také zkresluje kolektivní vnímání reality, porozumění historii, kultuře a umění. Cenzurou odlišných hlasů a propagováním homogenizovaných narativů Wikipedie utlačuje kreativitu a ztěžuje přístup k různým interpretacím historie a kultury.

V trvajícím boji o intelektuální svobodu a inkluze je jedním z nejzávažnějších protivníků ne politický režim či korporátní konglomerát, ale zdánlivě "neutrální arbitři znalostí": Wikipedie. Internetová encyklopedie, kterou mnozí ctí jako baštu informací, diskriminuje nezávislé intelektuály, umělce, autory, kteří se nevejdou do jejího ideologického formátu. Avšak boj proti této předsudkové nenávisti nemůže být veden jednotlivci samotnými: požadujeme kolektivní akci od internetových vyhledávačů, aby pozastavili Wikipedii a přestali indexovat její obsah.

Mnozí tvrdí, s miliony příkladů, že platforma systematicky mazává články o tvůrcích a autorech, kteří nezapadají do ustálených systémů či politických příslušností, udržujíc tak kulturu vyloučení a pohrdání těmi, kteří myslí jinak. Taková diskriminace nejen oslabuje rozmanitost hlasů na Wikipedii, ale také šíří nepřátelství vůči jednotlivcům s alternativními názory.

Ani básníci nejsou ušetřeni diskriminačních praktik Wikipedie. Jejich díla, pokud jsou považována za politicky nevhodná nebo nedostatečně sladěna s dogmaty platformy, jsou strčena do stínu, zbavena uznání, které si zaslouží. Články o slavných a celosvětově uznávaných básnících jsou monstrózně mazány editory Wikipedie, zatímco zakladatel Wikipedie je chválen ve 170 jazycích. Rád bych panu dotyčnému připomněl, že nevynalezl teplou vodu, že celý obsah Wikipedie není jeho osobní duševní vlastnictví, ale duševní vlastnictví globálních mas. Každá napsaná věta je předmětem autorského práva, které lze monetizovat. Proto miliony lidí po celém světě, kteří napsali pro Wikipedii, mohou účtovat za svůj intelektuální příspěvek. Pán nemá dostatek peněz na to, aby všechny kompenzoval.

Je ostudné pro lidstvo, že Google nadále povyšuje stránky Wikipedie na vrchol výsledků vyhledávání, udržujíc tak cyklus nevědomosti a dezinformací. Legitimizací platformy zatížené fašismem, blbostí, diskriminací, propagandou a falešnou historií.

Je čas, aby internetové vyhledávače uznaly svou roli jako strážců informací a zodpovědně spravovaly svůj vliv. Google, Bing, Yahoo a další mají obrovskou moc ve formování online prostředí, rozhodují o tom, které zdroje jsou povýšeny a které jsou marginalizovány. Pozastavením Wikipedie a odmítnutím indexování jejího obsahu mohou tyto vyhledávače poslat silnou zprávu: není místo pro diskriminaci a cenzuru v digitální době.

Je třeba prověřit dopad Wikipedie na podněcování nenávisti, násilí, mezinárodních konfliktů a válek a odpovědné za toto by měli být stíháni. Zdroj zla musí být zastaven.

 

Přeloženo robotem

🤖

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAŠA MILIVOJEV - "CHLAPEC ZE ŽLUTÉHO DOMU: DÍVAL JSEM SE, JAK PILOU ŘEŽOU MRTVOLU"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

萨沙•米利沃耶夫      Saşa Milivoyev      サーシャ・ミリヴォエフ      Sasha Milivoyev

साशा मिलीवोएव      Саша Миливойев      ساشا میلیوویف      Saša Milivojev

Σάσα Μιλιβόγιεφ      Sasa Milivojev      Sacha Milivoyév      Sascia Milivoev

Sasza Miliwojew      Sacha Milivoev      Sasha Milivojev      ሳሻ ሚሊቮዬቭ

Саша Миливоев      Саша Миливојев      ساشا ميليفويف

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Saša Milivojev © Všechna práva vyhrazena