Saša Milivojev: VIKIPEDIA ON VIHA JA KURJUSE VÕRGUSTIK
Saša Milivojev (Serbia kirillitsa: Саша Миливојев) on kuulus kirjanik, poeet, ajakirjanik, kolumnist ja poliitiline analüütik... Üks enim loetud kolumnistidest Serbias, ta on viie raamatu ja arvukate erinevates päevalehtedes avaldatud veergude autor. Ta on romaani “Poiss kollasest majast” ja poliitiliste kõnede autor. Tema teoseid on tõlgitud umbes kahekümnesse keelde üle maailma.
 

Biograafia

 

 

Saša Milivojev
VIKIPEDIA ON VIHA JA KURJUSE VÕRGUSTIK


English اللغة العربية Srpski China flag Russian flag

 

 

Kolumn, 14.05.2024.

 

Nõuame kollektiivset tegevust interneti otsingumootoritelt Wikipedia peatamiseks ja selle sisu indekseerimise lõpetamiseks.

Wikipedia on eksituste, valetamise, diskrimineerimise ja vihkamise sohu, mis valesid ajaloolisi sündmusi edasi andes ähvardab mürgitada teadmiste allikat järgnevatele põlvkondadele.Саша Мілівоєв

Wikipedia redigeerimiskogukond, väidetavalt "kõigile avatud", on täis indoktrineeritud idioote, kes propageerivad oma poliitilisi seisukohti "neutraalsuse" varjus. Kui olete autorina iseseisev, kui olete väljaspool globalistlikku süsteemi, kui mõtlete iseseisvalt, kui te ei kirjuta kiidulaulu okupandile, kurjategijale, siis pole teile Wikipedias kohta; teid karistatakse monstruosselt. Nimetades end "vabaks entsüklopeediaks", on Wikipedia üks suurimaid 21. sajandi valede levitajaid.

Saatana-globalistlik propaganda on leidnud selle virtuaalsetel seintel viljakat pinnast, kujundades narratiive ja valesid ajalugu edasi andes. Katsetel neid narratiive välja kutsuda on sageli vastupanu ja vaenulikkust, tugevdades platvormi veelgi vihkamise ja talumatussohu. Lisaks on oluline märkida, et Wikipedia on lolluse kasvulava, kus võim kuulub teadmata ja kvalifitseerimata. Artiklid, mis ei sobi nende poliitiliste huvidega, kustutatakse monstruosselt toimetajate poolt ja valeinfo levib nagu metsatulekahju. Dissidentide diskrimineerimine Wikipedias on brutaalne, ja Hitler oli liberaalsem.

Wikipedia nn "pühendumus kontrollitavusele ja neutraalsusele" on vaid mask, mida on lihtne manipuleerida neil, kellel on vahendid ja motivatsioon seda teha. Artiklid on täis pooltõdesid ja otsemaid valetamisi, hoolikalt valitud, et edendada teatud huve.

Me kõik oleme vastutavad kurja eest, mida nimetatakse Wikipediaks, olgu see siis meie panuse, meie vaikimise või meie sõltuvuse kaudu nende valest teabest. Kui me tahame päästa seda, mis on järele jäänud meie kollektiivsetest teadmistest, peame silmitsi seisma Wikipedias peituvaga ja nõudma paremat neilt, kes väidavad "teenivat tõe otsingut".

Mis on tõeliselt häiriv, on see, et diskrimineerimine Wikipedias mõjutab mitte ainult individuaalseid loojaid ja autoreid, vaid moonutab ka kollektiivset tegelikkuse, ajaloo, kultuuri ja kunsti tajumist. Dissidentide hääletamise takistamisel ja ühtlustatud narratiivide edendamisel takistab Wikipedia loovust ja raskendab juurdepääsu erinevatele ajaloo ja kultuuri tõlgendustele.

Pidevas võitluses intellektuaalse vabaduse ja kaasatuse eest ei ole üks kõige tugevamaid vastaseid mitte poliitiline režiim ega korporatiivne konglomeraat, vaid väidetavalt "neutraalne teadmiste vahendaja": Wikipedia. Interneti entsüklopeedia, mida paljud austavad kui infotõkke, diskrimineerib sõltumatuid intellektuaale, kunstnikke, autoreid, kes ei mahu tema ideoloogilisse vormi. Kuid võitlust selle eelarvamuse vastu ei saa pidada ainult üksikisikud: nõuame kollektiivset tegevust interneti otsingumootoritelt Wikipedia peatamiseks ja selle sisu indekseerimise lõpetamiseks.

Paljud väidavad miljoni näitega, et platvorm kustutab süstemaatiliselt artikleid loojatest ja autoritest, kes ei sobi etteantud süsteemide või poliitiliste sidemetega, püsides väljatõukamise kultuuri ja põlguse juures nende vastu, kes mõtlevad teisiti. Selline diskrimineerimine mitte ainult ei kahjusta Wikipedia erinevate häälte mitmekesisust, vaid levitab ka vaenulikkust nende vastu, kellel on alternatiivsed vaatenurgad.

Isegi luuletajaid ei säästeta Wikipedia diskrimineerivatest praktikatest. Kui nende teosed, mis peetakse poliitiliselt ebamugavaks või ebapiisavalt kooskõlas platvormi dogmaga, lükatakse varju, jäetakse nad teenitud tunnustusest ilma. Artiklid tuntud ja rahvusvaheliselt tunnustatud luuletajate kohta kustutatakse monstruosselt Wikipedia toimetajate poolt, samal ajal kui Wikipedia asutajat kiidetakse 170 keeles. Ma tahaksin meelde tuletada sellele härrasmehele, et ta ei leiutanud kuuma vett, et kogu Wikipedia sisu pole tema isiklik intellektuaalne omand, vaid globaalsete masside intellektuaalne omand. Iga kirjutatud lause on autoriõigustega kaitstud, mida saab rahaks teha. Seetõttu võivad miljonid inimesed üle maailma, kes on Wikipedia jaoks kirjutanud, nõuda tasu oma intellektuaalse panuse eest. Härrasmeesel pole piisavalt raha, et kõiki kompenseerida.

On häbiväärne inimkonna jaoks, et Google jätkab Wikipedia lehtede tõstmist otsingutulemuste tippu, säilitades teadmiste puuduse ja valeinfo tsükli. Fašismiga koormatud platvormi legitimiseerimisega.

On aeg, et interneti otsingumootorid tunnustaksid oma rolli teabevahendajatena ja vastutustundlikult haldaksid oma mõju. Google, Bing, Yahoo ja teised omavad suurt võimu interneti maastiku kujundamisel, määrates, millised allikad tõstetakse esile ja millised marginaliseeritakse. Wikipedia peatamise ja selle sisu indekseerimise lõpetamisega saavad need otsingumootorid saata võimsa sõnumi: diskrimineerimisele ja tsensuurile pole digitaalses ajastus kohta.

Wikipedia mõju vihkamise, vägivalla, rahvusvaheliste konfliktide ja sõdade õhutamisel tuleks samuti uurida ning vastutavad isikud tuleks kohtu alla anda. Kurja allikas tuleb peatada.

 

Tõlkinud robot

🤖

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

萨沙•米利沃耶夫      Saşa Milivoyev      サーシャ・ミリヴォエフ      Sasha Milivoyev

साशा मिलीवोएव      Саша Миливойев      ساشا میلیوویف      Saša Milivojev

Σάσα Μιλιβόγιεφ      Sasa Milivojev      Sacha Milivoyév      Sascia Milivoev

Sasza Miliwojew      Sacha Milivoev      Sasha Milivojev      ሳሻ ሚሊቮዬቭ

Саша Миливоев      Саша Миливојев      ساشا ميليفويف

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Saša Milivojev © Kõik õigused kaitstud