Witamy na oficjalnej stronie internetowej

 

SASZA MILIWOJEW

POLSKI

 

 

 

 

Poland flag polska

Sasza Miliwojew (serbski: Saša Milivojev) jest znanym pisarzem, poetą, dziennikarzem i analitykiem politycznym... Jeden z najbardziej czytanych felietonistów w Serbii, autor pięciu książek i licznych felietonów publikowanych w różnych codziennych gazetach.Sasza Miliwojew - Saša Milivojev Jest autorem powieści „Chłopiec z Żółtego Domu” oraz mów politycznych. Jego prace zostały przetłumaczone na około dwadzieścia języków na całym świecie.

Miliwojew urodził się w 1986 roku w Zrenjaninie (SFRJ, Serbia), gdzie rozwijał swoje liczne talenty w Gimnazjum Muzycznym. Śpiewał w Oratorium „Król Dawid” Arthura Honeggera w Filharmonii w Aradzie, Rumunia. Po dziesięciu latach cieszenia się muzyką, Miliwojew zwrócił się ku Wydziałowi Filologicznemu Uniwersytetu w Belgradzie, gdzie jest odnoszącym sukcesy studentem serbskiego języka i literatury. Jest autorem czterech zbiorów wierszy: „Tajna iza Uzdaha” („Tajemnica za Westchnieniem”, wydane w 2006 roku przez Narodną Księgę, Belgrad); „Prvi Put” („Po raz Pierwszy”, wydane w 2008 roku przez Kulturno-Prosvetną Zajednicę, Kruševac, 2008); „Kad Svitac Odleti” („Kiedy Zniknie Świetlik”, w języku serbskim, angielskim i arabskim, Filip Višnjić, Belgrad, 2010); „Svetski bol” („Ból świata”, w języku angielskim, serbskim i arabskim), oraz powieści „Dečak iz Žute Kuće” („Chłopiec z Żółtego Domu”). Jest jednym z autorów książki „Ljubavni recePat” (Kulturno-Prosvetna Zajednica, Kruševac, 2010). Otrzymał wiele nagród, a jego wiersze zostały włączone do kilku antologii poezji, w tym „Panonski Galeb” („Mewa z Panonii”) Vol. XIX, „Rudnička Vrela” („Źródła Rudnika”) Vol. XIX, „Garavi Sokak” („Czarny Zaułek”) Vol. XIX, itp. Jako członek Stowarzyszenia Poetów Serbii „Poezja SRB”, otrzymał nagrodę „Wiersz Roku 2021” za wiersz „Ból świata”. Wiersze Saszy zostały opublikowane w książce „Bequests 2012” Stowarzyszenia Serbskich Pisarzy Szwajcarii.

Od 2008 roku Miliwojew pracuje jako współpracownik kolumny „Pogledi” w gazecie Politika, a od 2009 roku pisze felietony w gazecie Pravda, zajmując się badaniami analitycznymi i syntetycznymi w niedawnej i współczesnej historii narodu serbskiego. Zajmując się tematyką zbrodni wojennych, Miliwojew był chwalony przez wielu, ale także krytykowany przez osoby, które nie podzielają jego poglądów politycznych i często oskarżały go o manipulowanie czytelnikami i szerzenie „mowy nienawiści”. Do 2009 roku teksty Miliwojewa zostały wydrukowane w około 3 milionach egzemplarzy w różnych dziennikach. Był jednym z najbardziej czytanych felietonistów w Serbii w latach 2008 i 2009 oraz ofiarą różnych manipulacji politycznych. Z cienia wpływał na bardzo ważne decyzje przywództwa politycznego. Jego pomysły są kradzione przez polityków i służby specjalne za pomocą SMS-ów. Na przykład, pan Sasza Miliwojew jest twórcą idei politycznego strajku głodowego i profesjonalnym niszczycielem ratingów. Zajmuje się dramaturgią polityczną, zarówno w literaturze, jak i w rzeczywistości.

Jego osiągnięcia poetyckie zostały zaprezentowane publiczności w Belgradzie dwukrotnie, w Muzeum Etnograficznym, we współpracy ze znanymi serbskimi artystami, takimi jak: Isidora Bjelica, Ivana Žigon, Jelena Žigon, Daliborka Stojšić, Eva Ras, Danijel Pavlović, Žiza Stojanović, Zlata Numanagić, Branka Veselinović. Jego poezję recytowały znane aktorki Svetlana Bojković, Ruzica Sokić, Danica Aćimac, Snežana Savic, Suzana Mančić itd. Współpracując z nim, młody autor został także wsparty przez Olję Ivanjicki, Zdravka Šotrę i Marka Novakovića. Dziennikarka i pisarka Rada Saratlić publicznie mówiła o poezji Saszy na początku jego kariery, gdy był protegowanym krytyka teatralnego i literackiego Jovana Ćirilova. Dziennikarka Olga Stojanović napisała recenzję jego powieści „Chłopiec z Żółtego Domu”, która została opublikowana w Czasopiśmie Literackim Stowarzyszenia Serbskich Pisarzy.

Przekazał pierwsze egzemplarze zbioru poezji „Kiedy Zniknie Świetlik” (w języku serbskim: Kad svitac odleti) w języku serbskim, angielskim i arabskim Akademikowi Vladetowi Jerotićowi, mufti Belgradu Muhamedowi Jusufspahićowi oraz Aleksandrowi Vučićowi. Jako poeta i dziennikarz, był widziany w kręgach dyplomatycznych, jako gość w ambasadach w Belgradzie.

Pierwsze egzemplarze szokującej powieści „Chłopiec z Żółtego Domu” - zostały podarowane w 2012 roku przez autora Saszę Miliwojewa serbskim politykom: premierowi i ministrowi policji Ivicy Dačiciowi; prezydentowi Serbii Tomislavowi Nikolićowi; także Nenadowi Čanakowi, Milance Karić, Oliverowi Dulićowi... Rosyjski ambasador w Serbii Aleksandr Konuzin, Jelena Guskova, prof. dr Rade Božović i dr Nebojša Pajkić, również otrzymali jego książkę. Legendarny generał porucznik Jugosłowiańskiej Armii Ludowej Stevan Mirković przyszedł spotkać młodego autora na Kalemegdan z okazji przekazania powieści. Sasza Miliwojew przekazał także egzemplarz sędziemu belgijskiego Biura Prokuratora Publicznego...

Mimo że wydrukowano tylko 200 egzemplarzy na koszt autora, studenta literatury, powieść „Chłopiec z Żółtego Domu” była szeroko omawiana na całym świecie w 2012 roku. Czytelnicy i kręgi dyplomatyczne na całym świecie byli zszokowani. Timur Blohin i Jovana Vukotić są najważniejszymi dziennikarzami wymienionymi w biografii Saszy Miliwojewa, ponieważ dzięki ich współpracy osiągnął światowy sukces medialny. Jego wywiad udzielony GŁOSOWI ROSJI został przetłumaczony na języki angielski, portugalski, hiszpański, arabski, niemiecki, polski, rosyjski, francuski, serbski, albański, turecki, węgierski, macedoński... i opublikowany w prasie brazylijskiej, w Somalii, na pierwszej stronie gazet w Toronto, a następnie w znanych mediach, takich jak: The Oslo Times; Ukrainian Telegraph; Armenia Today; Radio Television of Republic of Srpska; Barometer (Kirgistan); Bota Sot (Albania), Glas Srpske; Rajoni Press (Albańska Agencja Informacyjna); Ukrainian Phrase; Pravda i Blic (Serbia); Gazeta Shqiptare, Srna (Agencja Informacyjna Republiki Serbskiej); Lajme Shqip (Albania); Dal (Białoruś), Beauty and Health (Serbia); Press Online (BiH); News Meeting (Turcja); Franco da Rocca News; Ruskije Novosti... Wywiad był publikowany na niezliczonych portalach internetowych i w gazetach na całym świecie, a także został podjęty przez Watykan. Papież Benedykt XVI wówczas przemówił do świata przeciwko handlowi organami ludzkimi.

Ma swoich fanów poetyckich na całym świecie. Publiczność w Kairze została zapoznana z jego poezją w maju 2010 roku, dzięki jego książce „Kiedy Zniknie Świetlik”, podczas gdy był obecny na różnych spotkaniach literackich, gdzie znani pisarze mówili o nim: Soha Zaky, Mohamed Rafie i Alaa Al Aswany (jeden z najsłynniejszych pisarzy na świecie, założyciel ruchu opozycyjnego i politycznego „Kifaya”).

W Arabii Saudyjskiej dziennikarze piszą o jego miłości do Boga; w egipskiej gazecie (Al Akhbar i Shashati) Sasza Miliwojew jest wymieniany jako pisarz mistycznego lotu i medytacji.

Nagrał cztery piosenki w studiu, we współpracy z heavy-metalową grupą „Alogija”, śpiewał swoje własne utwory.

W 2015 roku Dubai Press Club zatweetował zdjęcie Saszy Miliwojewa i tekst po arabsku, nazywając go „jednym z najbardziej prominentnych felietonistów na świecie”.

Ze swoją książką poezji w języku angielskim i arabskim podróżował do Indii, Bahrajnu, Nepalu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Iranu, Libanu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Kuwejtu, Maroka, Egiptu, Turcji, Czech, Bułgarii, Grecji, Włoch, Pakistanu, Kenii, Tanzanii, Niemiec, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Słowenii, Słowacji, Czarnogóry, Sri Lanki, Rumunii, Węgier, Francji, Chorwacji, BiH, Etiopii, Malediwów...

W 2020 roku, szanowany egipski magazyn Horreyati opublikował jego wywiad w języku arabskim oraz wiersz Ból Świata. Jedna z najważniejszych i wiodących gazet codziennych w Egipcie, Al Dustour, opublikowała trzy jego wiersze w języku arabskim, wydanie wydrukowano w nakładzie pół miliona egzemplarzy.

W 2021 roku jego wywiad został opublikowany pod tytułem „Gdzie zniknął serbski Byron? Sasza Miliwojew ekskluzywnie z Dubaju”. w kolumnie „Znani” dziennika ALO (Alo.ba). Znana pisarka Isidora Bjelica dawno temu ogłosiła Miliwojewa „serbskim Byronem”.

W numerze z 31 stycznia 2021 roku, serbski Orange Star Magazine w Holandii opublikował jego zdjęcie na okładce i wywiad pod tytułem „Sasza Miliwojew - zakazany, ale nadal odnoszący sukcesy!”

W październiku 2021 roku gwiazda telewizyjna Suzana Mančić gościła Saszę Miliwojewa w swoim programie telewizyjnym Suzanin izbor. Program był emitowany na kilku kanałach telewizji kablowej w Serbii i regionie.

Został usunięty i zakazany na Wikipedii we wszystkich językach, nikt nie może stworzyć artykułu pod jego imieniem w żadnym języku.

W 2022 roku jego zdjęcie, wycinek z gazety, wywiad, który autor udzielił dziennikowi Pravda w 2009 roku na temat powieści Chłopiec z Żółtego Domu pojawił się ponownie na portalu Segodnya Today białoruskiej telewizji SB.

W sierpniu 2023 roku autor wystąpił w porannym programie Informer Television w Serbii i zaszokował widzów opowieściami o Żółtym Domu.

Sasza Miliwojew otrzymał certyfikat od Ministerstwa Kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako znaczący autor oraz dożywotnie pozwolenie na pobyt, Złoty ID. Od 2023 roku jest oficjalnie rezydentem Dubaju.

Sasza Miliwojew jest wnukiem aktorki scenicznej, telewizyjnej i filmowej Danicy Aćimac.

W konsekwencji Sasza Miliwojew miał duże problemy z dyskryminacją w serbskich mediach, ale nie można zaprzeczyć, że pozostawia niezatarte ślady swoim nazwiskiem i zdjęciami, które są natychmiast rozpoznawalne w Serbii, a jego opublikowane tytuły są nawet używane w krzyżówkach...

 

 

 

 

Tłumaczone przez robota

🤖

 

 

 

 

 

 

SASZA MILIWOJEW - „CHŁOPIEC Z ŻÓŁTEGO DOMU”: JASKINIA CZARNYCH TRANSPLANTOLOGÓW W RELACJI NAOCZNEGO ŚWIADKA

 

 

SASZA MILIWOJEW: WIKIPEDIA TO SIEĆ NIENAWIŚCI I ZŁA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Sasza Miliwojew © Wszystkie prawa zastrzeżone