Ласкаво просимо на офіційний веб-сайт

 

 

САША МІЛІВОЄВ

 

 

 

 

Ukraine flag
УКРАЇНСЬКА

Саша Мілівоєв (серб. Saša Milivojev) - відомий письменник, поет, журналіст і політичний аналітик... Один із найпопулярніших колумністів у Сербії, він є автором п'яти книг та численних колонок, опублікованих у різних щоденних газетах.Саша Мілівоєв - Saša Milivojev Він є автором роману «Хлопчик із Жовтого дому» та політичних промов. Його твори перекладено приблизно двадцятьма мовами у всьому світі.

Мілівоєв народився в 1986 році в Зреняніні (СРСР, Сербія), де розвивав свої численні таланти у Музичній гімназії. Він співав в ораторії «Цар Давид» Артура Онеггера у філармонійному оркестрі Арада, Румунія. Після десяти років насолоди музикою Мілівоєв перейшов до факультету філології Белградського університету, де є успішним студентом сербської мови та літератури. Він є автором чотирьох збірок поезії: «Таємниця за зітханням» (опублікована у 2006 році видавництвом «Narodna Knjiga», Белград); «Вперше» (опублікована у 2008 році видавництвом «Kulturno-Prosvetna Zajednica», Крушевац); «Коли світлячок відлітає» (сербською, англійською та арабською мовами, «Filip Višnjić», Белград, 2010); «Світовий біль» (англійською, сербською та арабською мовами), та роману «Хлопчик із Жовтого дому». Він є одним з авторів книги «Любовний рецепт» (видавництво «Kulturno-Prosvetna Zajednica», Крушевац, 2010). Він отримав багато нагород, а його поезії включені у кілька антологій поезії, зокрема «Панонський чайка XIX», «Рудницькі джерела XIX», «Чорний провулок XIX», тощо. Як член Асоціації поетів Сербії «Поезія СРБ», він отримав нагороду «Поема року 2021» за поему «Світовий біль». Вірші Саші були опубліковані у книзі «Спадщина 2012» Асоціації сербських письменників Швейцарії.

З 2008 року Мілівоєв працював автором колонок у газеті «Політика», а з 2009 року писав колонки у газеті «Правда», займаючись аналітичними та синтетичними дослідженнями новітньої та сучасної історії сербського народу. Займаючись темами воєнних злочинів, Мілівоєв отримав багато похвал, але також і критику від осіб, які не поділяють його політичних поглядів і часто звинувачували його у маніпуляції читачами та поширенні «мови ненависті». До 2009 року тексти Мілівоєва були надруковані приблизно у 3 мільйонах примірників у різних щоденних газетах. Він був одним з найпопулярніших колумністів у Сербії у 2008 та 2009 роках і жертвою різних політичних маніпуляцій. З тіні він впливав на дуже важливі рішення політичного керівництва. Його ідеї крали політики та спецслужби через SMS. Наприклад, Саша Мілівоєв є автором ідеї політичного голодування та професійним руйнівником рейтингу. Він займається політичною драматургією як у літературі, так і в реальності.

Його поетичні досягнення двічі представлялися белградській публіці в Етнографічному музеї, у співпраці з відомими сербськими артистами, такими як: Ісидора Б'єліца, Івана Жигон, Єлена Жигон, Даліборка Стоїчич, Єва Рас, Данієл Павлович, Жиза Стоянович, Злата Нуманагич, Бранка Веселинович. Його поезію декламували відомі актриси Світлана Бойкович, Ружиця Сокич, Даниця Ачимач, Снежана Савич, Сузана Манчич тощо. Взаємно співпрацюючи, цього молодого автора також підтримали Оля Іванички, Здравко Шотра та Марко Новакович. Журналістка та письменниця Рада Саратилич публічно висловлювалася про поезію Саші на самому початку його кар'єри, коли він був протеже театрального критика та літературного критика Йована Їрилова. Журналістка Ольга Стоянович написала рецензію на його роман «Хлопчик із Жовтого дому», яку було опубліковано в Літературному журналі Асоціації сербських письменників.

Він подарував перші примірники збірки поезій «Коли світлячок відлітає» сербською, англійською та арабською академіку Владеті Єротичу, белградському муфтію Мухаммеду Юсуфспахичу та Олександру Вучичу. Як поет і журналіст, він бував у дипломатичних колах, як гість у посольствах Белграда.

Перші примірники шокуючого роману «Хлопчик із Жовтого дому» автор Саша Мілівоєв подарував у 2012 році сербським політикам: прем'єр-міністру та міністру поліції Івіці Дачичу, президенту Сербії Томиславу Ніколичу, а також Ненаду Чанку, Міланці Карич, Оліверу Дуличу... Російському послу в Сербії Олександру Конуціну, Єлені Гуськовій, проф. д. Раде Божовичу та д. Небоїші Пайкичу також було подаровано його книгу. Легендарний генерал-лейтенант Югославської народної армії Стеван Міркович зустрівся з молодим автором у Калемегдані з нагоди передачі роману. Саша Мілівоєв також подарував примірник судді Бельгійської прокуратури...

Хоча було надруковано лише 200 примірників за кошти автора, студента літератури, роман «Хлопчик із Жовтого дому» отримав широке висвітлення у світі у 2012 році. Читачі та дипломатичні кола у всьому світі були шоковані. Тимур Блохін та Йована Вукотич - найважливіші журналісти, згадані у біографії Саші Мілівоєва, тому що він досяг всесвітнього медійного успіху завдяки їхній співпраці. Його інтерв'ю, яке він дав «Голосу Росії», було перекладене на англійську, португальську, іспанську, арабську, німецьку, польську, російську, французьку, сербську, албанську, турецьку, угорську, македонську мови... і опубліковане у бразильській пресі, у Сомалі, на першій сторінці газет Торонто, а потім у таких відомих медіа, як: «The Oslo Times»; «Ukrainian Telegraph»; «Armenia Today»; «Radio Television of Republic of Srpska»; «Barometer» (Киргизстан); «Bota Sot» (Албанія), «Glas Srpske»; «Rajoni Press» (Албанське інформаційне агентство); «Ukrainian Phrase»; «Pravda» та «Blic» (Сербія); «Gazeta Shqiptare», «Srna» (Інформаційне агентство Республіки Сербської); «Lajme Shqip» (Албанія); «Dal» (Білорусь), «Beauty and Health» (Сербія); «Press Online» (Боснія і Герцеговина); «News Meeting» (Туреччина); «Franco da Rocca News»; «Ruskije Novosti»... Інтерв'ю було опубліковано на численних інтернет-порталах та у газетах по всьому світу, а також його підтримав Ватикан. Папа Бенедикт XVI пізніше виступив проти торгівлі органами.

У нього є поетичні шанувальники по всьому світу. Каїрська читача аудиторія познайомилася з його поезією у травні 2010 року завдяки його книзі «Коли світлячок відлітає», коли він був присутній на різних літературних зборах, де відомі письменники говорили про нього: Соха Заки, Мохамед Рафаї та Аллаа Аль-Асвані (один із найвідоміших письменників у світі, засновник опозиційного політичного руху «Кіфая»).

У Саудівській Аравії журналісти пишуть про його любов до Бога; у єгипетських газетах (Al Akhbar та Shashati) Саша Мілівоєв згадується як письменник містичного польоту та медитації.

Він записав чотири пісні у студії у співпраці з хеві-метал-групою «Alogija», він співав свої власні пісні.

У 2015 році Дубайський прес-клуб твітнув фото Саші Мілівоєва та текст арабською мовою, називаючи його «одним із найвидатніших колумністів у світі».

З його книгою поезій англійською та арабською мовами він подорожував до Індії, Бахрейну, Непалу, Об'єднаних Арабських Еміратів, Оману, Ірану, Лівану, Йорданії, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Марокко, Єгипту, Туреччини, Чехії, Болгарії, Греції, Італії, Пакистану, Кенії, Танзанії, Німеччини, Азербайджану, Казахстану, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Шрі-Ланки, Румунії, Угорщини, Франції, Хорватії, Боснії і Герцеговини, Ефіопії, Мальдівських островів...

У 2020 році авторитетний єгипетський журнал Horreyati опублікував його інтерв'ю арабською мовою, а також вірш «Світовий біль». А одна з найвидатніших і провідних щоденних газет у Єгипті, Al Dustour, опублікувала три його вірші арабською мовою, тиражем пів мільйона примірників.

У 2021 році його інтерв'ю було опубліковано під заголовком «Куди подівся сербський Байрон? Саша Мілівоєв ексклюзивно з Дубаю» у колонці «Відомі» щоденної газети ALO (Alo.ba). Відома письменниця Ісидора Б'єліца давно проголосила Мілівоєва як «сербського Байрона».

У номері від 31 січня 2021 року сербський журнал «Помаранчева зірка» в Нідерландах опублікував його фото на обкладинці та інтерв'ю під заголовком «Саша Мілівоєв - Заборонений, але все одно успішний!»

У жовтні 2021 року телевізійна зірка Сузана Манчич запросила Сашу Мілівоєва на своє телевізійне шоу «Сузанин вибір». Програма транслювалася на кількох кабельних телевізійних каналах у Сербії та регіоні.

Його було видалено та заблоковано з Вікіпедії всіма мовами, ніхто не може створити статтю під його ім'ям жодною мовою.

У 2022 році його фотографія, вирізка з газети, інтерв'ю, яке автор дав щоденній газеті «Правда» у 2009 році стосовно роману «Хлопчик із Жовтого дому», знову з'явилися на порталі «Сьогодні» білоруського телебачення СБ.

У серпні 2023 року автор з'явився у ранковій програмі телевізії «Інформер» у Сербії і шокував глядачів розповідями про Жовтий будинок.

Саша Мілівоєв отримав сертифікат від Міністерства культури Об'єднаних Арабських Еміратів як значний автор і довічний дозвіл на проживання, Золотий ID. З 2023 року він офіційно є резидентом Дубаю.

Саша Мілівоєв є онуком актриси сцени, телебачення та кіно Даниці Ачимач.

Як наслідок, Саша Мілівоєв зазнав великих проблем із дискримінацією у сербських ЗМІ, але незаперечно те, що він залишає незабутній слід своїм іменем, і його фотографії відразу впізнаються у Сербії, а його опубліковані твори навіть використовуються у кросвордах...

 

Переклав робот

🤖

 

 

 

 

 

 

 

САША МІЛІВОЄВ: ВІКІПЕДІЯ - МЕРЕЖА НЕНАВИСТІ ТА ЗЛА

 

 

 

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Саша Мілівоєв © Всі права захищені